get your wellbeing by BIOGENA

Premium supplements for a convenient and optimal nutrient supply

Filter & sort

Price Pharmaceutical form Allergens Product Features For Whom Focus area
Filter

get your wellbeing by BIOGENA: 26 items

get your wellbeing by BIOGENA Omega 3 Vegan Edition

get your wellbeing by BIOGENA Omega 3 Vegan Edition, 30 capsules

  • Vegan and sustainably sourced
  • Ideal combination of EPA & DHA
  • High dosage 1,000 mg algae oil per capsule
€ 19,99 (€ 526,05 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA VEGAN ESSENTIALS EDITION

get your wellbeing by BIOGENA VEGAN ESSENTIALS EDITION, 60 capsules

  • Antioxidant combination
  • With echinacea extract
  • Immunoactive vitamins
€ 27,99 (€ 538,27 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA MAGNESIUM COMPLEX EDITION

get your wellbeing by BIOGENA MAGNESIUM COMPLEX EDITION, 60 capsules

  • Vegan
  • With 5 compounds
  • Contains activated vitamin B6
€ 17,99 (€ 391,09 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA VITAMIN D PRO EDITION

get your wellbeing by BIOGENA VITAMIN D PRO EDITION, 60 capsules

  • High-dose vitamin D3
  • From algae
  • Vegan formulation
€ 14,99 (€ 999,33 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA ANTISTRESS EDITION

get your wellbeing by BIOGENA ANTISTRESS EDITION, 60 capsules

  • With Ashwagandha
  • Magnesium in a four-salt blend
  • Free from gluten & fructose
€ 16,99 (€ 606,79 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Iron Duo Edition

get your wellbeing by BIOGENA Iron Duo Edition, 60 capsules

  • Plant-based & organic iron
  • Vegan
  • With natural vitamin C
€ 19,99 (€ 951,90 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Osteo Bones Edition

get your wellbeing by BIOGENA Osteo Bones Edition, 60 capsules

  • Holistic support
  • Science-based formula
  • Sustainable and vegan
€ 15,89 (€ 353,11 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA P-M-S CYCLE EDITION

get your wellbeing by BIOGENA P-​M-​S CYCLE EDITION, 60 capsules

  • Iron from curry leaf and iron bisglycinate
  • Yam root
  • Ginkgo extract
€ 24,99 (€ 640,77 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA VITAMIN B NERVES EDITION

get your wellbeing by BIOGENA VITAMIN B NERVES EDITION, 60 capsules

  • Contains reishi and shiitake mushrooms
  • Broad profile of B vitamins
  • A high-quality composition
€ 17,89 (€ 1.376,15 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Meno Balance Edition

get your wellbeing by BIOGENA Meno Balance Edition, 60 capsules

  • Developed for women
  • With monk's pepper
  • Vegan
€ 24,99 (€ 694,17 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition, 60 capsules + 30 capsules (90 capsules)

  • Multivitamins + omega-3 from algae
  • 100% vegan
  • Free from gluten & lactose
€ 35,99 (€ 382,87 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA MULTI ACTIVE EDITION

get your wellbeing by BIOGENA MULTI ACTIVE EDITION, 60 capsules

  • Comprehensive multivitamin complex
  • Contains vitamins and minerals
  • With activated coenzyme Q10
€ 29,99 (€ 508,31 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Cholesterol Balance Edition

get your wellbeing by BIOGENA Cholesterol Balance Edition, 57 g

  • 800 mg phytosterols per portion
  • No added sugar, vegan & soluble
  • With oat beta-glucans & acacia fibres
€ 24,99 (€ 438,42 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA IMMUN PRO EDITION

get your wellbeing by BIOGENA IMMUN PRO EDITION, 60 capsules

  • Natural vitamin C
  • Echinacea extract
  • With antioxidants
€ 17,99 (€ 999,44 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Inner Glow Edition

get your wellbeing by BIOGENA Inner Glow Edition, 26 g

  • Biotin and zinc
  • Papaya-lime flavour
  • 7-day pack
€ 19,99 (€ 768,85 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition, 60 capsules

  • With activated folic acid & bioavailable iron
  • Vegan
  • Activated micronutrients for best bioavailability
€ 34,99 (€ 744,47 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA LIVER BITTER EDITION

get your wellbeing by BIOGENA LIVER BITTER EDITION, 60 capsules

  • Targeted support
  • Contains valuable plant compounds
  • Choline & niacin
€ 24,99 (€ 925,56 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Arthro Joint Edition

get your wellbeing by BIOGENA Arthro Joint Edition, 60 capsules

  • Vegan
  • With MSM
  • Special complex
€ 24,99 (€ 543,26 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA GOOD NIGHT EDITION

get your wellbeing by BIOGENA GOOD NIGHT EDITION, 60 capsules

  • With Ashwagandha
  • Contains hops extract
  • Magnesium & valerian
€ 19,99 (€ 487,56 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Energy Pro Edition

get your wellbeing by BIOGENA Energy Pro Edition, 60 capsules

  • Vegetable caffeine from guarana & cola nut
  • Supplemented with L-theanine
  • Vegan
€ 24,99 (€ 1.041,25 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA ZINC DUO EDITION

get your wellbeing by BIOGENA ZINC DUO EDITION, 60 capsules

  • With high-quality zinc
  • Activated vitamin B6
  • With vitamin C from camu camu & acerola
€ 17,99 (€ 1.285,00 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA Vegan Beauty Edition

get your wellbeing by BIOGENA Vegan Beauty Edition, 26 g

  • 100% vegan
  • Hibiscus-papaya-lime
  • 7 sachets, 3.8g each
€ 19,99 (€ 768,85 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA SYNBIOTIC GUT EDITION

get your wellbeing by BIOGENA SYNBIOTIC GUT EDITION, 60 capsules

  • Natural combination
  • High in fibre
  • Vegan formulation
€ 20,99 (€ 511,95 / kg)

Delivery by October 06

get your wellbeing by BIOGENA DAO Histamine Edition

get your wellbeing by BIOGENA DAO Histamine Edition, 23 g

  • With vitamin B6, zinc & copper
  • Packaged in practical sachets
  • Vegan & refreshing
€ 19,99 (€ 869,13 / kg)

Not available at the moment

Women'S Balance Edition - 3-piece Multipack

get your wellbeing by BIOGENA Women'S Balance Edition -​ 3-​piece Multipack

  • 1x OPC Skin Edition, 60 capsules
  • 1x Antistress Edition, 60 capsules
  • 1x PMS Cycle Edition, 60 capsules
€ 37,99 (€ 399,89 / kg)

Not available at the moment

get your wellbeing by BIOGENA OPC Skin Edition

get your wellbeing by BIOGENA OPC Skin Edition, 60 capsules

  • Vegan
  • High-quality micronutrients
  • OPC from grape seed extract
€ 19,99 (€ 713,93 / kg)

Delivery by October 06

Quality me-time takes on a whole new meaning with get your well being by Biogena. Treat yourself to a special time-out with these high-quality products and pamper yourself with the attention and TLC you deserve. Realise your true potential and shore up your reserves with the nutrients you need. Discover what true self-care is all about with get your well being.